Lauka studijas kursā “Lauka metodes ģeozinātnēs II”
Watercultures projekta tēma - cilvēka un ūdeņu attiecības - tika iekļauta Ģeogrāfijas bakalaura studiju programmas lauka kursā Ainavu ģeogrāfijā (Lauka metodes ģeozinātnēs II, Ģeog1091). Kursa ietvaros no 18. līdz 22. jūnijam studenti apsekoja Rīgas ūdensmalas - Juglas ezeru un Juglas kanālu, Buļļupi, Lucavsalu un Zaķusalu, Zunda kanālu, Ķīpsalu - novērojot un kartējot ūdeņu un ūdensmalu pieejamību, ūdensmalu tipus, ainavas vēsturiskās pārmaiņas un dažādās ūdensmalu un ūdeņu lietojuma prakses. Noslēgumā - pētījuma rezultātu prezentācija un diskusija par zili-zaļās infrastruktūras plānošanu Rīgas ūdensmalās.
Kursu vadīja projekta dalībnieki asoc. prof. Anita Zariņa un vad. pētn. Ivo Vinogradovs.
Lauka studijas kursā “Cilvēka un vides mijattiecības teorijā un praksē”
Kā ūdens veido vietu asamblāžas? Kā ūdens aģence ietekmē cilvēka un ūdens attiecības? Šie un citi jautājumi tika izzināti un diskutēti Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas maģistra studiju programmas kursā “Cilvēka un vides mijattiecības teorijā un praksē” (SDSKM049, Contemporary approaches to Studies of Places and Environment), pulcējot studentus arī no Vides zinātnes un Filozofijas maģistra studiju programmām, kā arī Erasmus studentus no Vācijas un Somijas (kopskaitā 21 students).
Studiju kursa lauka daļā, kas norisinājās 7. - 9. jūnijam Papes apkārtnē, tika integrētas projekta tēmas, vēršot uzmanību arī uz dažādiem ar cilvēka un ūdeņu attiecībām saistītiem aspektiem. Apejot apkārt Papes ezeram un izstaigājot Papes Ķoņu ciema un Baltijas jūras ainavas studenti koncentrējās uz sensoro pieredzi, afektīvu kartēšanu, psihoģeogrāfisko driftu, vairāk-kā-cilvēka aģenci, kā arī ūdeņu apsaimniekošanas un dabas aizsardzības praksēm.
Kursu vadīja projekta dalībnieces - asoc.prof. Anita Zariņa, doc. Anne Sauka un zin.asist. Karīna Ješkina.